علت حساسیت‌ فصلی چیست؟

حساسیت فصلی یا آلرژی فصلی مانند دیگر حساسیت‌ها زمانی بروز می‌کند که سیستم ایمنی بدن در مقابل برخی عوامل موجود در محیط اطراف حساس شده و واکنش نشان می‌دهد. غالباً این حساسیت‌ها مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند.

اگر شما در زمان‌های خاصی از سال، عطسه و سرفه خشک می‌کنید یا دچار خارش بینی، خارش چشم و آبریزش بینی می‌شوید، بدین معناست که دچار حساسیت فصلی شده‌اید. گرده گل‌ها، درختان و علوفه شایع‌ترین عوامل حساسیت فصلی هستند.

در حالی که واژه “حساسیت فصلی” به طور کلی به عوامل موجود در طبیعت مانند چمن، گرده گل و بذر گیاهان مرتبط است، گروهی از عوامل دیگر نیز وجود دارند که باعث حساسیت سیستم ایمنی می‌شوند مانند:

  • دود (زمان آتش‌سوزی در فصل تابستان و استفاده از شومینه در فصل زمستان)
  • گزش و نیش حشرات (معمولاً در فصل بهار و تابستان)
  • وجود کلر در استخرهای روباز یا سربسته

 

راهکارهای کلینیک آرامش برای درمان آلرژی

در کلینیک آرامش به آلرژی به عنوان یک نشانه نگاه می شود. نشانه ای از اشتباهات سیستم ایمنی بدن. متخصصان کلینیک آرامش معتقدند که تنها عاملی که می تواند آلرژی را درمان کند، تقویت سیستم ایمنی است. روش های سرکوب سیستم ایمنی و یا متوقف کردن واکنش های آلرژیک تنها می تواند به صورت مقطعی آلرژی را سرکوب نماید اما تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن می تواند بدن را برای همیشه از آلرژی رها سازد. از آنجایی که طب طبیعت محور همواره نسخه هایی برای تقویت سیستم ایمنی دارد، در کلینیک آرامش شما با دریافت عصاره ای از گیاهان شفابخش به صورت خدمات آروماتراپی به تقویت سیستم ایمنی خود خواهید پرداخت و بعد از یک دوره درمان یک ماهه تاثیرات شگرف این روش درمانی را درخواهید یافت.

 

جهت انجام مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت جهت مراجعه  عدد 2 را به سامانه 500054295 ارسال نمایید تا مشاوران کلینیک با شما تماس حاصل نمایند. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی

برگزاری کارگاه نوروسایکوتراپی در باغ کتاب تهران

در روز چهارشنبه 17 مرداد ماه 1397 کارگاه نوروسایکوتراپی: افقی تازه در درمان میگرن و سایر دردهای مزمن توسط کلینیک آرامش تهران، با همکاری مرکز پارند در محل باغ کتاب تهران برگزار شد

ادامه مطلب...

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک چند تخصصی درد آرامش، ارائه کننده خدمات پیشگیری و درمان دردها و بیماری ها با استفاده از روش های طب سنتی، طب مدرن، خدمات طب سوزنی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان شناسی و آروماتراپی و کلینیک تخصصی آلرژی. این کلینیک به صورت تخصصی خدمات درمان بیماری میگرن را در یک پکیج کامل درمانی همه جانبه ارائه می نماید. در کلینیک آرامش شما می توانید از خدمات آنالیز تخصصی بدن توسط دستگاه های بادی آنالیز و QRMA بهرمند شوید و یا با متخصصین نوروسایکوتراپی در زمینه هایی چون مدیریت استرس مشاوره تخصصی داشته باشید.  در این کلینیک برخی درد های عضلانی و عصبی شما توسط روش های طب سوزنی درمان شده و یا می توانید توسط بخور های گیاهان دارویی تجربه لذت بخش بخور درمانی را در کلینیک آرامش داشته باشید. در اتاق بخور کلینیک، درمان سینوزیت، درمان سرماخوردگی، درمان آلرژی، اختلالات مجاری تنفسی، بسیاری از آشفتگی ها روحی، روانی، سردرد ها و حتی میگرن امکان پذیر است. کلینیک آرامش طب سنتی را به صورتی کاملا علمی در کنار پزشکی نوین قرار داده تا آرامش را به شما هدیه کند.

جستجو