کارآزمایی بالینی

کارآزمایی‌ یا مطالعه بالینی (clinical trial) در واقع یک بررسی علمی در حوزه پزشکی است که بر اساس پروتکلی مشخص، بر روی انسان‌ انجام می‌شود. طبق تعریف WHO ، این مطالعات به صورت آینده نگر و به منظور ارزیابی اثر یک عامل مداخله گر (مانند داروهای شیمیایی و بیولوژیک، اعمال جراحی، روش های تشخیصی، وسایل استفاده شده برای درمان در بدن انسان و ....) در سلامت افراد انجام می شود. در این مطالعات افراد شرکت کننده به دو یا چند گروه، تقسیم شده و عامل مداخله گر در یکی از این گروه ها استفاده می شود سپس با مقایسه نتایج حاصل از این گروه ها، داروها یا شیوه‌های درمانی جدید و مزایا و معایب استفاده از آنها ارزیابی می گردد.

زمانی می توان کارآزمایی بالینی برای یک فراورده دارویی یا روش جدید درمانی را روی انسان ها انجام داد که اطلاعات قانع‌ کننده‌ای از کیفیت این فراورده و ایمنی آن در سلول و حیوان جمع‌آوری شده و تاییدیه مقامات بهداشتی و کمیته های اخلاق مربوطه کسب شده باشد.  

 

شرکت داروسازی میم دارو با همکاری کلینیک چند تخصصی آرامش در فرایندهای توسعه داروهای درمان میگرن، آلرژی و ... از افراد علاقه مند به شرکت داوطلبانه در کارآزمایی بالینی دعوت به عمل می آورد.

لازم به ذکر است روش های درمانی که در مرحله کارآزمایی بالینی وارد شده اند از نظر عمل کرد و عدم وجود عوارض جانبی در مراحل آزمایشگاهی  کاملا مورد بررسی قرار گرفته و کارآزمایی بالینی جهت تکمیل فرایند تحقیق و توسعه و عرضه دارو به بازار انجام می گردد.

 

 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

کلینیک چند تخصصی درد آرامش، ارائه کننده خدمات پیشگیری و درمان دردها و بیماری ها با استفاده از روش های طب سنتی، طب مدرن و خدمات تخصصی لایف استایل، مشاوره تغذیه، روان شناسی و بخور درمانی. این کلینیک به صورت تخصصی خدمات درمان بیماری میگرن را در یک پکیج کامل درمانی همه جانبه ارائه می نماید. در کلینیک آرامش شما می توانید از خدمات مشاوره لایف استایل و خدمات آنالیز های تخصصی بدن توسط دستگاه های بادی آنالیز و QRMA بهرمند شوید و یا با متخصصین مدیریت استرس مشاوره تخصصی داشته باشید. همچنین در کلینیک لایف استایل مشاوران متخصص تغذیه آماده هستند تا مشاوره های درمانی، پیش گیری و تناسب اندام را بر مبنای تغذیه سالم به شما ارائه دهند.  در این کلینیک برخی درد های عضلانی و عصبی شما توسط روش های طب فشاری درمان شده و یا می توانید توسط بخور های گیاهان دارویی تجربه لذت بخش بخور درمانی را در کلینیک آرامش داشته باشید. در اتاق بخور کلینیک، درمان سینوزیت، سرماخوردگی، درمان آلرژی، اختلالات مجاری تنفسی، بسیاری از آشفتگی ها روحی، روانی، سردرد ها و حتی میگرن امکان پذیر است. کلینیک آرامش طب سنتی را به صورتی کاملا علمی در کنار پزشکی نوین قرار داده تا آرامش را به شما هدیه کند.